Informacje ogólne -
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak to absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończyła w 1999 roku. Specjalizację w zakresie dermatologii i wenerologii uzyskała w 2001 roku, a tytuł specjalisty w roku 2007. Kolejnym krokiem w zawodowej karierze lekarza była obrona pracy doktorskiej pt.: „Wpływ fosforanu chlorochiny na wybrane parametry kliniczne i immunologiczne u chorych na układowy toczeń rumieniowaty w 2005 roku” W 2012. roku uzyskała tytułu doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Genetyczne, środowiskowe i molekularne uwarunkowania rozwoju raków podstawnokomórkowych skóry”. Obecnie pracuje w Klinice Dermatologii i Wenerologii UM w Łodzi oraz jest współwłaścicielem Dermokliniki Centrum Medycznego w Łodzi.
Doświadczenie i działalność naukowa
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak ma na swoim koncie:
- 62 publikacji oryginalnych,
- 20 opisów przypadków,
- 16 prac poglądowych,
- 8 listów do redakcji,
- ponad 100 doniesień naukowych (plakatów/prezentacji ustnych) na międzynarodowych i polskich kongresach i konferencjach.
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak jest członkiem:
- Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD)
- European Academy of Dermatology and Venereology (EADV)
- European Society for Dermatological Resarch (ESDR)
Wielokrotnie otrzymywała stypendia na prezentację wyników badań własnych podczas zjazdów naukowych przyznawane przez Francuskie Towarzystwo Dermatologiczne (2003), European Society for Dermatological Research (2005, 2007), European Society of Contact Dermatitis (2006) oraz International Society of Dermatology (2009), Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (2009), oraz American Academy of Dermatology (2010), Stypendium habilitacyjne L’OREAL Polska dla Kobiet i Nauki (2011)i Supertalen w medycynie w 2012 roku.
Poza działalnością naukową czynnie uczestniczy w szkoleniu przeddyplomowym, prowadzi zajęcia ze studentami medycyny oraz studentami w języku angielskim. Jest również wykładowcą na kursach podyplomowych prowadzonych dla lekarzy specjalizujących się w dermatologii i innych specjalnościach. Jako doświadczony lekarz i wykładowca ma świadomość konieczności ciągłego dokształcania się, poznawania najnowszych technik zarówno leczenia pacjentów jak i szkolenia studentów, rezydentów, lekarzy. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe przez kolejne publikacje, szkolenia i kursy.
Zakres świadczeń
Dermatologia kliniczna
- Wczesna diagnostyka i leczenie zmian barwnikowych oraz nowotworów (znamiona, raki skóry, czerniak, stany przednowotworowe)
- Diagnostyka i leczenie chorób dermatologicznych w pełnym zakresie (m.in.: trądzik, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry, grzybice skóry i paznokci, łuszczyca, wyprysk, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski, dermatologiczne choroby autoimmunizacyjne)
- Diagnostyka i leczenie autoimmunologicznych chorób skóry (choroby pęcherzowe, kolagenozy)
- Diagnostyka i leczenie dermatologicznych chorób alergicznych
- Diagnostyka i leczenie dermatologicznych chorób dzieci
Badania dermatologiczne:
- dermoskopia
- biopsja zmian skórnych + badanie histopatologiczne
- testy kontaktowe
- pośrednictwo w badaniach immunopatologicznych i mikrobiologicznych
Dermatologiczne zabiegi lecznicze:
- łyżeczkowanie zmian skórnych (mięczaki zakaźne, brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe)
- krioterapia (brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe)
- elektrokoagulacja (włókniaki miękkie, nerwiakowłókniaki, znamiona dermalne, brodawki wirusowe, brodawki łojotokowe, naczyniaki rubinowe)
- iniekcje doogniskowe (leczenie blizn)
Dermatologia estetyczna
Zabiegi dermatologii estetycznej:
- wypełnienia kwasem hialuronowym (usuwanie zmarszczek, ubytków objętościowych, modelowanie ust)
- iniekcje toksyny botulinowej (usuwanie zmarszczek mimicznych i nadpotliwości)
- peelingi chemiczne (uzupełnienie leczenia m.in.: trądziku, foto/starzenia, łojotokowego zapalenia skóry)
- mezoterapia skóry gładkiej (działanie przeciwstarzeniowe i regeneracyjne) i skóry owłosionej (uzupełnienie leczenia łysienia)
- osocze bogatopłytkowe (działanie przeciwzapalne, przeciwstarzeniowe, regeneracyjne, stymulujące proces gojenia)
- usuwanie zmian skórnych (włókniaki miękkie, brodawki łojotokowe, znamiona)
- usuwanie przebawień skóry (posłonecznych, melasmy)
- karboksyterapia
- lipoliza iniekcyjna